sobota, 17 listopada 2018 r.  Imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii
Wiadomości z tagiem Patriotyzm  RSS
Prudnickie uroczystości 100. rocznicy odzyskania niepodległości cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta 

Dodano: 11.11.2018 14:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


W patriotycznych klimatach Prudnik obchodzi setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystości rozpoczął harcerski apel. W kościele parafialnym odprawiono mszę w intencji Ojczyzny oraz kombatantów Ziemi Prudnickiej.Następnie na Placu Wolności przed Pomnikiem Żołnierza Polskiego wygłoszono okolicznościowe przemówienia oraz złożono kwiaty. - W harcerskiej pracy wychowawczej wpajamy młodym ludziom miłość do Ojczyzny - mówi Ewelina Czarnecka, zastępca komendanta Związku Drużyn Ziemi Prudnickiej ZHP. - Właściwie na każdej zbiórce staramy się w naszych harcerzach wzbudzać to uczucie patriotyzmu, żebyśmy poznawali historię nie tylko naszego miasta, ale również Polski.- Dzisiejsze święto jest dla mnie okazją do uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - powiedział Rafał Petrykanin. - Jestem harcerzem i od wielu lat, każdego roku świętujemy razem 11. listopada. Dzisiejsza uroczystość jest na tyle wyjątkowa, że nie mogłoby mnie tutaj zabraknąć.  - Jesteśmy w klasie wojskowej i to święto jest dla nas bardzo ważne - mówi Jakub Karmelita z klas mundurowych II LO w Prudniku. - Jest to bezpośrednio związane z miłością do Ojczyzny, z oddaniem Ojcz ...

Źródło: radio.opole.pl

Patriotyczny wymiar rejsu łodziami po Wiśle

Dodano: 11.11.2018 11:28 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Prawie 30 osób wypłynęło z Sandomierza drewnianymi łodziami w Wiślany Rejs Niepodległości. Po drodze dołączyli kolejni uczestnicy. Punktem docelowym jest Baranów Sandomierski w województwie podkarpackim. Wodniacy mają do pokonania 35 km, a potem wrócą do Sandomierza.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Uczy patriotyzmu, empatii, aktywności - poznajcie Brygidę Czapiewską z Małej Nieszawki

Dodano: 11.11.2018 7:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

- Totalne zaskoczenie, dopiero w Bydgoszczy dowiedziałam się o nagrodzie - śmieje się Brygida Czapiewska, zdobywczyni tytułu Sołtys Debiutant 2018.

Źródło: https:

Daniel Olbrychski spotkał się z mieszkańcami Grudziądza [zdjęcia]

Dodano: 10.11.2018 13:17 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Znany aktor, ikona polskiego kina Daniel Olbrychski odwiedził Grudziądz, by porozmawiać z mieszkańcami o współczesnym patriotyzmie. Spotkanie w ramach Klubu Obywatelskiego odbyło się w sali konferencyjnej MPGN-u przy ulicy C. Skłodowskiej. Sala była pełna.

Źródło: https:

Rodacy Bohaterom. Harcerze z ZHR i stowarzyszenie Odra-Niemen pamiętają o kombatantach z Kresów

Dodano: 10.11.2018 11:30 | 5 odsłon | 0 komentarzy


- Harcerze zawsze świętują i cieszą się niepodległości, a okrągła setna rocznica daje tych powodów do świętowania jeszcze więcej - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy' Marcin Żukowski ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej, z którym rozmawialiśmy o współczesnych formach patriotycznego wychowania młodzieży. Dla harcerzy patriotyzm to przede wszystkim służba ojczyźnie, ale także tym , którzy walczyli o jej niepodległość.- Harcerze rozumieją patriotyzm przede wszystkim jako służbę na rzecz ojczyzny i naszego wspólnego dobra - ocenił na antenie Radia Opole Marcin Żukowski. - A bardzo dobrą współpracę mamy przykładowo ze stowarzyszeniem Odra-Niemen, które organizuje dużą akcję Rodacy Bohaterom. W ramach wielowątkowego przedsięwzięcia są przygotowywane paczki dla kresowych kombatantów, którzy po 1945 roku zostali na Kresach a angażowali się zbrojnie w odzyskiwanie niepodległości. Innym z elementów akcji jest troska o kresowe cmentarze, zwłaszcza te mniejsze i często zapomniane, czy też organizowanie wypoczynku dla kombatantów, czego przykładem mogą być październikowe dziesięciodniowe wczasy w Juracie. - Harcerstwo pełni z pewnością w jakimś stopniu rolę kształtowania postaw społecznych, wychowuje promując postawy patriotyczne - dodał nasz gość. - Przygotowujemy też do różnych trudów życia, radzenia sobie w niełatwych sytuacjach, czego można się nauczyć na przykład ...

Źródło: radio.opole.pl

94-latka ze wsi Bachmackie Kolonie bezbłędnie recytuje wiersze o Piłsudskim i Kościuszce94-latka ze wsi Bachmackie Kolonie bezbłędnie recytuje wiersze o Piłsudskim i Kościuszce

Dodano: 09.11.2018 17:03 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Na rodzinnych uroczystościach do dziś śpiewa patriotyczne pieśni, wspomina Polskę z XX-lecia Międzywojennego. Do rozmowy z 94-letnią Panią Stanisławą ze wsi Bachmackie Kolonie koło Suchowoli zaprosił nas jej wnuk pan Mariusz. Do jej domu pojechał razem z Andrzejem Bajguzem.

Źródło: https:

Czym dla osób starszych jest patriotyzm?

Dodano: 09.11.2018 15:15 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Seniorzy z Domy Dziennego Pobytu 'Malinka' w Opolu zorganizowali akademię z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na występ przyszło tylu seniorów, że z trudem zmieścili się sali.Spotkanie z osobami, które pamiętają jeszcze okres wojny, było okazją do zapytania, jak kiedyś i dziś objawia albo powinien objawiać się patriotyzm. Na ten temat porozmawialiśmy m.in z Krystyna Kocot, która przeżyła II wojnę światową.

Źródło: radio.opole.pl

W białostockich Spodkach śpiewano patriotyczne pieśniW białostockich Spodkach śpiewano patriotyczne pieśni

Dodano: 09.11.2018 15:13 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Byli też m.in. kombatanci, przedstawiciele władz miejskich i mieszkańcy, którzy chcieli w ten sposób uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości.
Takie spotkania, połączone ze śpiewaniem patriotycznych pieśni po raz 11 zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 12...

Źródło: https:

Licealiści z Opola na 100 lecie odzyskania niepodległości

Dodano: 09.11.2018 14:00 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Opolu zorganizowali koncert 'Niepodległa. Dla Każdego' W ten sposób upamiętniono 100-lecie odzyskania niepodległości.W Auli Xaverianum zaśpiewano utwory z okresu, kiedy walczono o wolność Polski. A my uczniów zapytaliśmy, czy młode pokolenie utożsamia się z tamtym okresem i czym dla niego jest patriotyzm.Przypomnijmy, że uroczyste obchody 11 listopada rozpoczną się w Opolu o godzinie 11:00 odsłonięciem przed Opolskim Urzędem Wojewódzkim tablicy pamiątkowej z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Główne uroczystości zaplanowano na placu Wolności w Opolu.O godz. 15:00 w sali im. Karola Musioła w opolskim ratuszu rozpocznie się uroczysta sesja Rady Miasta Opola. Radio Opole jest patronem medialnym uroczystości. Relacje na naszej antenie.

Źródło: radio.opole.pl

Legionowym szlakiem przez Kielce

Dodano: 09.11.2018 11:34 | 6 odsłon | 0 komentarzy

„Legionowym szlakiem przez Kielce” - spacer śladami niepodległości odbędzie się jutro w Kielcach. Uczestnicy wydarzenia odwiedzą miejsca związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Będą to obiekty dobrze wszystkim znane, ale także takie, których nie kojarzymy z patriotyzmem.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 njus.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone